חידוש פרקט

אם הגעתם לכאן סביר להניח שהשנים עשו את שלהם ואתם מעוניינים לחדש את הפרקט שלכם, אנו מאמינים כי חידוש פרקט הוא מלאכת מחשבת של ממש ובדיוק לשם כך ריכזנו עבורכם תשובות לכל השאלות האינפורמטיביות – אילו סוגי פרקטים יש, מה הם שיטות הטיפול ומה העלויות הסופיות? הכל נמצא פה!

 אילו סוגי פרקטים יש?

כאשר אנחנו מדברים על עולם הפרקטים אנו רואים שלושה סוגים עיקריים של פרקטים כאשר כל אחד מן הפרקטים יטופל בצורה אחרת עם שיטת טיפול ייעודית. בין שלושת הפרקטים העיקריים אנו רואים:

 • פרקט גושני – פרקט העשוי מעץ מלא
 • פרקט למינציה – מה שאנחנו מכירים בתור פרקט סינטטי
 • פרקט תלת שכבתי – פרקט העשוי משלוש שכבות של עץ כאשר העליונה היא טבעית ודקה והשאר מעובדות.

מירידה לעובי הקורה אנו מגלים כי כל אחד מן הפרקטים דורש תהליך חידוש שונה לגמרי:

 • פרקט גושני – כאשר אנחנו מדברים על חידוש פרקט גושני אנו מדברים על תהליך הכולל ניקיון יחד עם צביעה באמצעות שמן ו/או לכה ייעודית כאשר את חומר הגימור אנו נבחר בהתאם לסוג הפרקט שלנו.
 • פרקט תלת שכבתי – פרקט תלת שכבתי דומה בטיפול שלו לפרקט גושני כאשר גם בו מנקים יחד עם צביעה באמצעות שמן ו/או לכה ולאחר מכן מניחים את חומרי הגימור בהתאם לסוג, צבע וגימור הפרקט.
 • פרקט סינטטי (למיניציה) – פרקט זה לעומת הפרקט הגושני והתלת שכבתי אין אפשרות לצבוע או לשייף מאחר ומדובר בפרקט סינטטי. החידוש צריך להיעשות בצורה מקצועית יחד עם חומרי ניקוי עמוקים ופוליש ייסודי לאורך כל הפרקט.

מתי אנו נרצה לעשות חידוש לפרקט עץ?

לא מעט אנשים תוהים מתי כדאי ומתי למעשה נרצה לעשות חידוש לפרקט שלנו, לרוב כאשר אנחנו נרצה לעשות חידוש לפרקט זה יגיע אלינו בגלל שני סיבות עיקריות:

 • שחיקה ובלאי של השנים – התקנתם את הפרקט לפני זמן רב ואפשר לראות את ההתבלות ההגיונית שבאה יחד עם השנים. כאשר העץ נשחק ועובר תהליך של התבלות הוא מגיב בצורה לא טובה אל לחות ומים מאחר ואלו לא מסתדרים טוב עם פרקט וגורם לשחיקה, מים עומדים, רטיבות בפרקט ועוד שלל דברים שאנו מעוניינים להימנע מהם מבעוד מועד.
 • לשמור על אסתטיקה של הפרקט – לא מעט פעמים אנו מרגישים כי הפרקט אותו התקנו לפני מספר שנים כבר לא נראה אותו דבר, אגב זה הגיוני לגמרי. אנו מאמינים כי כדאי ואף רצוי לחדש את הפרקט כאשר אנחנו מרגישים כי הפרקט "עייף" מדי או שמא הוא איבד את הברק שהיה לו בהתחלה. כמו כן, ישנם מקרים בהם יומלץ לא לחדש פרקט אלא להוריד את השכבה הישנה ומריחת חומר ייעודי הנקרא "פרוטקטור(Protector)" הכל בהתאם לתכנית העבודה ולחוות דעתו המקצועית של בעל המקצוע.

האם כדאי לבצע ליטוש פרקט ללא איש מקצוע?

לא מעט אנשים תוהים האם אפשר לחדש פרקט בצורה עצמאית וללא עזרה באף בעל מקצוע, על רמת העיקרון ניתן לעשות זאת בצורה עצמאית יחד עם כלים ייעודיים אך באותה הנשימה אנו לא ממליצים על זה. אדם פרטי ללא ניסיון בעולם הפרקטים עלול לבזבז לא מעט משאבים, זמן וכסף בליטוש וחידוש פרקט ללא הגעה לתוצאות הרצויות ובמקרים מסוימים אף להגיע למצב שהוא מחליף את הפרקט לגמרי מאחר והפרקט נהרס כליל במסגרת הניסיונות. כמו שלא הייתם מתקנים את בעיית האינסטלציה לבד או מחליפים את מנוע הרכב לבדכם כך גם לא הייתם מחדשים את הפרקט לבד – אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם איש מקצוע בעל ניסיון ומוניטין בתחום הפרקטים.

חידוש פרקט

מהי העלות לחידוש פרקטים?

חידוש פרקטים הם מלאכת מחשבת של ממש, כאשר אנחנו מדברים על עלות של חידוש פרקט אנו מדברים על סקאלת מחירים הנעה בין 100-200 ₪ למ"ר בהתאם לסוג הפרקט, הפרויקט וניסיון בעל המקצוע.

מדוע מומלץ לבחור בחברת יניר?

אנו מאמינים כי אתם רוצים לתת את היחס הטוב ביותר לעץ שלכם – אם כך אין לנו בכלל ספק שהגעתם למקום הנכון. עם ניסיון של למעלה מ  – 20 שנה לצד מקצועיות, חדשנות ודגש על אקולוגיה יניר הפך לבחירה הטבעית של מאות משקי בית בישראל. אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום – מגיע לעץ שלכם הרבה יותר.

מהן שיטות העבודה של יניר חידושים בעץ?

שיטות העבודה של יניר כוללות מגוון טכניקות חדישות ופעולות מתקדמות כגון:

 • עבודה עם מכונות ליטוש חדשניות המבצעות ליטוש יסודי בשיטת PST ללא אבק
 • ניקוי במכונות שטיפה ייעודיות לעץ
 • שימוש בחומרי ניקוי וגמר ידידותיים לסביבה מהטובים בארץ לחידושי עץ פנים וחוץ
 • צביעה עם שמנים ולכות עמידים לאורך שנים באיכות הגבוהה ביותר שיש המיובאים מאירופה, טורקיה, דרום אפריקה ואוסטרליה
 • צוות עבודה מקצועי שהוכשר לכל הפרויקטים
 • שמירה על סביבת עבודה נקייה ומסודרת