חידוש פרגולות

כאשר אנחנו מדברים על הפרגולה שלנו אנו מדברים על אחד הפריטים העיצוביים היפים והאהובים עלינו בבית, אנו רואים לא מעט משקי בית בישראל ובעולם בונים פרגולות שונות הן למטרות הצללה והן למטרות נוי. יחד עם זאת עלינו לזכור כי פרגולה עשויה על גבי חומר טבעי אשר גם הוא צריך לעיתים לקבל מעט תחזוקה והגנה על מנת להוציא ממנו את המיטב – הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה אסתטית.

מה חשוב לדעת לפני חידוש פרגולה?

לפני שאנחנו מתחילים אנו רוצים להדגיש בכל לשון של אמירה כי תיקון פרגולה הוא מלאכת מחשבת של ממש, אנו מתייחסים אל חידוש ותיקון פרגולה כעבודה אדריכלית והנדסית לכל דבר אשר דורשת לא מעט מיומנות והבנה נרחבת של התחום. לכן, אנו ממליצים לכם לא להתפשר בשום צורה ולעשות את העבודה אל מול בעל מקצוע בעל ניסיון, מוניטין ורקע בתחום הפרגולות. החלטנו להפוך את החיים שלכם למעט קלים וריכזנו עבורכם תשובות לכל השאלות הרלוונטיות – הכינו לעצמכם כוס קפה קטן וחזרו אלינו, כבר מתחילים.

מתי אנו נרצה לעשות חידוש פרגולה?

לא מעט אנשים תוהים מתי למעשה אנו נרצה לבצע חידוש פרגולה, כאשר אנחנו מדברים על חידוש פרגולה אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש יחד עם זאת ישנם מספר פעמים בהם אנו נרצה לעשות חידוש ו/או תיקון וליטוש של הפרגולה שלנו.

 • שברים – כאשר נראה עדויות לשברים שונים בעץ הפרגולה שלנו ו/או סדקים אלו יסמנו לנו על בעיה גדולה הרבה יותר המתרחשת מאחורי הקלעים ויאותתו לנו לחדש את הפרגולה בהקדם.
 • פרגולה חסרת חיים – אתם מכירים את הפרגולה שלכם יותר טוב מכולם ברגע שהנחתם אותה בחלל החצר ו/או המרפסת השווצתם לא מעט בחיים שהיא מכניסה לחלל, יחד עם זאת עם השנים וכתוצאה מבלאי אנו רואים כי הפרגולה נהיית מעט "אפורה" יותר וחסרת חיים, אם הפרגולה הפכה מעט דהויה ונהייתה "חסרת חיים" זה הזמן האידיאלי לעשות חידוש פרגולה.
 • עובש – בהנחה וראיתם סימני עובש וטחב שונים אין מן הנמנע שתצטרכו להזמין בעל מקצוע בעל ניסיון אשר יעזור לכם לטפל בבעיה מאחר ומדובר בבעיה תברואתית לכל דבר ועניין.
 • חדירה של מזיקים – ישנם לא מעט מזיקים לדוגמת טרמיטים ושאר מזיקים אחרים אשר יכולים לחדור אל הפרגולה שלכם ולגרום לה ללא מעט נזק קוסמטי ובטיחותי, כאשר יש לכם ספק בנוגע לחדירה של מזיקים ו/או ראיתם סימנים שונים המעידים על חדירה של מזיקים אנו ממליצים לכם להזמין בעל מקצוע לשם חידוש הפרגולה.
 • לחות ורטיבות – לא מעט פעמים בגלל חודשי החורף הגשומים אנו מוצאים את הפרגולה שלנו נחשפה לכמות גבוהה במיוחד של לחות ורטיבות אלו גורמים לקילופים, פטריות ואפילו מים עומדים בסביבת הפרגולה אשר לא מנבאים בשורות חיוביות.
 • שנתיים לאחר הטיפול האחרון – אנו מאמינים כי על מנת לתחזק בצורה נכונה, חכמה ובריאה את הפרגולה שלכם יש לעשות חידוש יחד עם טיפול תקופתי כל שנה-שנתיים, עברו למעלה משנתיים מהטיפול האחרון שלכם? אין מן הנמנע שעכשיו זהו הזמן לבצע חידוש פרגולה.

כל כמה זמן אתם ממליצים לעשות חידוש פרגולה?

כאשר אנחנו מדברים על חידוש פרגולה אנו רואים לא מעט דעות, אנו ממליצים לבצע חידוש של הפרגולה אחת לשנה או שנתיים בהתאם למצב הפרגולה. כמו כן, ישנם לא מעט מצבים בהם אנו נרצה לבצע חידוש פרגולה ו/אף חיפוי של הפרגולה בתדירות גבוהה יותר – הישארו עם יד על הדופק, בדקו האם הצבע של הפרגולה דהה ו/או האם ישנם קילופים או סימנים אחרים בסביבת הפרגולה אשר יכולים להעיד כי המצב דורש טיפול.

איך ניתן לשמור על תחזוקת הפרגולה?

כאשר אנחנו מדברים על תחזוקה שוטפת של פרגולה אנו צריכים לשאול את עצמנו מה הוא הסוג של הפרגולה, ברוב המקרים אנו למדים כי קירוי נכון של פרגולה וחיפוי באמצעות רעפים, יריעות ו/או שאר חומרים אחרים המשמשים לחיפוי יכולים לעזור לנו לשמור על הפרגולה מפני נזקי מזג האוויר.

חידוש פרגולות

מה הם השלבים לחידוש פרגולה?

אנו מאמינים שכבר הצלחתם להבין שמלאכת חידוש פרגולה היא בגדר מלאכת מחשבת של ממש, כאשר אנחנו מדברים על חידוש פרגולה אנו רואים מספר שלבים הדרגתיים אשר עוזרים לנו לנקות, לתחזק ולחדש את הפרגולה בצורה מקצועית. בין השלבים אנו רואים:

 • ניקיון מוקדם של הפרגולה – על מנת שהצבע החדש יתפס כמו שצריך וכל תהליך הניקוי, החיטוי והחידוש של הפרגולה ילך כמתוכנן בעל המקצוע יכין את הפרגולה שלכם הכנה מוקדמת. במהלך ההכנה המוקדמת בעל המקצוע ינקה את הפרגולה בצורה אבסולוטית מאבק, לכלוכים, פטריות, טחב ועובש.
 • הסרת חיפויים – לאחר שבעל המקצוע ניקה את הפרגולה בצורה אבסולוטית עוברים לשלב הבא, בשלב הזה נוריד את כל הגימורים השונים הנמצאים על גבי הפרגולה שלנו – חיפויים שונים, לכה, שמן ו/או צבע.
 • שימוש בחומרים נגד מזיקים עתידיים – אנו מאמינים כי חידוש טוב הוא לא רק חידוש ויזואלי אלא חידוש אשר מונע מראש היווצרות של חרקים ומזיקים שונים בקרבת הפרגולה שלנו. לאחר הסרת כל חיפויים ושלבי הניקיון המקדימים יחל בעל המקצוע לרסס חומרים שונים אשר מטרתם להרחיק מזיקים מן הפרגולה שלנו ולהאריך את חייה.
 • שיוף הפרגולה – בעל המקצוע ישייף את הפרגולה שלכם במטרה להגיע לשכבת העץ המקורית, לרוב השיוף יעשה יחד עם נייר זכוכית.
 • ליטוש – אם אנחנו מסתכלים על המשותף לכל הפרגולות הוא העובדה שעץ שעומד בחוד נוטה לאבד לא מעט מצבעו ומהחיוניות שלו במגע עם תנאי מזג האוויר. לכן לאחר שיוף הפרגולה יעשה ליטוש אשר במטרתו מטשטשים סדקים וממלאים חומרי איטום שונים.
 • שלב הגימור – זהו השלב האהוב עלינו ואנו מאמינים שגם עליכם, לאחר שנעשו כל הפעולות השונות לשם אבטחת איטום הפרגולה ובטיחותה הגענו לשלב הגימור. בשלב הזה בעל המקצוע יבצע את הגימור הסופי יחד עם שמן, לכה ו/או צבע לבחירתכם.

האם כדאי לחדש פרגולה לבד?

אנו מאמינים שהצלחתם להבין זאת כבר בהתחלה, כאשר אנחנו מדברים על חידוש פרגולה אנו מדברים על מלאכה אדריכלית לכל דבר ועניין אשר צריכה להיעשות אך ורק באמצעותו ובהכוונתו של בעל מקצוע בעל ניסיון ומוניטין בתחום הפרגולות. כאשר אנחנו עובדים עם בעל ניסיון המתמחה בתחום אנו יודעים כי אנחנו נמצאים תחת ידיים טובות ונעשה טיפול איכותי והוגן הן מבחינה אסתטית, תחזוקתית ובטיחותית. אל תתפתו לעשות זאת לבד וחסכו לעצמכם לא מעט עוגמת נפש ומשאבים.

האם חידוש פרגולה נותנת מעטפת מלאה?

כאשר אנחנו מדברים על חידוש פרגולה אנו מדברים על פעולה אשר טומנת בחובה לא מעט יתרונות אשר הופכים אותה לבחירה הטבעית של כל בעלי הפרגולות בישראל. יחד עם זאת, ישנם לא מעט מצבים בהם בעל המקצוע ימליץ לכם להחליף את הפרגולה כולה מאשר לחדש אותה מאחר והחידוש יהווה אך ורק "פלסטר" ולא פתרון אמיתי בכל הקשור לאיטום, אסתטיקה ותחזוקה.

מהי העלות של חידוש פרגולות?

אנו רוצים לציין זאת כבר בהתחלה, כאשר אנחנו מדברים על חידוש פרגולות אנו רואים לא מעט משתנים המשפיעים על המחיר. יחד עם זאת, אם אנחנו מסתכלים בכלליות אלו המחירים אותם אנו רואים בשוק:

 • חידוש פרגולה בגודל של עד 40 מטר – מחירה ינוע לרוב בין 150-220 ₪ למטר רבוע.
 • חידוש פרגולה בגודל של 50-100 מטר – מחירה ינוע לרוב בין 100-150 ₪ למטר רבוע.
 • החלפת סנטף – לעיתים בעל המקצוע יראה את הצורך להחליף גם סנטף במסגרת חידוש הפרגולה, כאשר אנחנו מדברים על החלטת סנטף אנו מדברים על מחיר של בין 150-350 ₪ למטר בהתאם לגודל ולסוג הסנטף המבוקש.

חידוש פרגולות זה יניר

אם הגעתם לכאן סביר להניח שאתם מחפשים בנרות אחר בעל מקצוע המתמחה בעולם הפרגולות, אנו רוצים להרגיע אתכם ולספר לכם שהגעתם למקום הנכון עבורכם. יניר חידושים בעץ הפך בשנים האחרונות לבחירה הטבעית בקרב מאות בתים בישראל בכל הקשור לחידוש פרגולות ועבודות עץ שונות. החברה נוסדה מתוך רצון בלתי נגמר להעניק חווית שירות גבוהה ונעימה למד מקצועיות, שירותיות, עבודה עם המכשור החדשני ביותר תוך כדי שמירה על אקולוגיה. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו המונה מאות לקוחות ברחבי הארץ, זה הזמן שלכם לבחור נכון – זה הזמן שלכם לבחור יניר חידושים בעץ.

מהן שיטות העבודה של יניר חידושים בעץ?

שיטות העבודה כוללות טכניקות חדישות ופעולות מתקדמות שונות כגון:

 • עבודה עם מכונות ליטוש חדשניות המבצעות ליטוש יסודי בשיטת PST ללא אבק
 • ניקוי במכונות שטיפה ייעודיות לעץ
 • שימוש בחומרי ניקוי וגמר ידידותיים לסביבה מהטובים בארץ לחידושי עץ פנים וחוץ
 • צביעה עם שמנים ולכות עמידים לאורך שנים באיכות הגבוהה ביותר שיש המיובאים מאירופה, טורקיה, דרום אפריקה ואוסטרליה
 • צוות עבודה מקצועי שהוכשר לכל הפרויקטים
 • שמירה על סביבת עבודה נקייה ומסודרת

יניר – כי העץ שלך זקוק ליחס אישי

חייגו אלינו עוד היום!