תחזוקת דקים

אם ישאלו אתכם מה הוא אחד הדברים האהובים עליכם במרפסת ו/או בחצר הבית אנו מאמינים כי סיכוי סביר שהתשובה שלכם תהיה את הדק האהוב שלכם. יחד עם זאת, על מנת שהדק האהוב ימשיך להיות מלא ברק, חיוני ויראה במיטבו עלינו לדאוג לתחזוקתו השוטפת – כאשר אנחנו מדברים על תחזוקת דק אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש אך באותה הנשימה על טיפול קל אשר יכול להתבצע יחד עם בעל מקצוע ו/או בהדרכתו המלאה לשם שימור תוצאות התחזוקה. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות – בדיוק לשם כך ריכזנו עבורכם את כל המידע האינפורמטיבי.

"עכשיו אצטרך לבזבז לא מעט זמן מהיום שלי על תחזוקה של הדק?"

לא מעט אנשים בעודם קונים את הדק הראשון שלהם לא מודעים על הצורך בתחזוקה שוטפת של הדק, כאשר הם נחשפים לעובדה זו הם שואלים את עצמם לא מעט פעמים האם הם "התחתנו" עם הדק וצריכים לדאוג לו כמו לילד קטן וחדש במשפחה – אנו נתחיל ונאמר לכם שדקים לא דורשים מאיתנו מאמץ ותחזוקה משמעותיים – אלא נצטרך לבצע מספר פעולות תחזוקה פשוטות אשר יעזרו לנו לשמר את מצבו של הדק:

 • ניקוי שבועי – אנו ממליצים לכם לנקות את הדק בצורה שבועית על מנת לשמור על הברק ועל היופי הטבעי שלו. הניקיון צריך להתבצע ללא מים כלל, אנו מאמינים שאנחנו לא צריכים לספר לכם שעץ ומים לא מסתדרים כל כך טוב ביחד.
 • פתרון הולם לנזקי מזג האוויר – לא תמיד כולם יכולים אך אם אתם יכולים לספק פתרון הולם לנזקי מזג האוויר זה יהיה מעולה, לדוגמא בחורף תוכלו להשתמש בסכך ארעי ו/או בפרגולה לשם מניעת גשם, נוזלים ולחות המצטברת על גבי הדק.
 • חידוש דק – אנו ממליצים לבצע פעולה זו אחת לשנה-שנתיים בהתאם למצב הדק שלכם, במסגרת חידוש הדק תצטרכו לחדש את הדק יחד עם נקיון מלא, שימון מקצועי וחיזוק ברגים אלו יעשו יחד עם בעל מקצוע בעל ניסיון ומוניטין בתחום הדקים.

תחזוקת דקים

האם כדאי לתחזק דק לבד?

כאשר אנחנו מדברים על תחזוקת דקים ישנם דברים אשר נוכל לעשות לבד ודברים אשר נצטרך את עזרתו של בעל מקצוע בעל ניסיון בתחום הדקים על מנת לשמור על איכותו ותקינותו של הדק. לבד אנו נוכל לבצע ניקיון שבועי לדק בעזרת מטאטא(כן זה לגמרי מספיק), כמו כן בחודשי החורף אנו נרצה לשים כיסוי כלשהו על גבי הדק אשר יעזור לנו למנוע מגע של מים עם העץ אשר יכולים להוביל להצטברות של מים בקרקע העץ, לחות ועוד שלל תסמינים אחרים אשר פוגעים בחיונות של העץ. כאשר אנו נרצה לבצע חידוש ו/או שימון לדק אנו נצטרך להיעזר בבעל מקצוע בעל ניסיון ולא נרצה לעשות זאת בעצמנו מאחר ועבודה בצורה לא מקצועית רק עלולה להחמיר את המצב ולעלות לנו הרבה יותר במבחן הזמן.

איך לדעת האם אני צריך טיפול תחזוקה?

אנו מאמינים כי ישנם מספר שיטות לדעת האם אתם צריכים טיפול תחזוקה – זמן, אסתטיות ומבחן יזום.

 • זמן – עברו בין שנה-שנתיים מן פעולת התחזוקה האחרונה שעשיתם? סביר להניח שאתם צריכים להזמין בעל מקצוע אשר יבצע מספר פעולות תחזוקה לשם שימור וחיזוק מצבו של דק העץ.
 • אסתטיקה – אתם רואים כי העץ איבד מן החיוניות שלנו והוא כבר לא מלא ברק כמו פעם? זה הזמן שלכם לבצע טיפול תחזוקה הולם.
 • מבחן יזום – אם יש לכם ספק בנוגע לתקינותו של הדק והאם אתם צריכים לחדש דק אנו ממליצים לכם לטפטף מעט מים על הדק ולחכות בין 60-90 שניות, אם הדק שלכם ספח את המים משמע כי המשטח העליון חשוף ואין בו שכבת הגנה מה שדורש מכם לטפל בדק באופן בהול, אם הטיפול הצטברו עד לכדי מראה של שלולית קטנה אתם יכולים לדחות את פעולת התחזוקה עם בעל המקצוע ולהמשיך בפעולות אותם אתם נוקטים היום.

למה מומלץ לבחור בחברת יניר לתחזוקת דקים?

אם הגעתם לכאן אנו מאמינים שיש לכם אהבה גדולה לדק הנמצא בחצר הבית שלכם, יניר מתמחה למעלה מ – 2 עשורים בעולם הדקים ומזמין אתכם לצרף אותו לעולמכם. במסגרת העבודה אתם תיהנו מעבודה שירותית, מקצועיות ללא לאות, ניסיון, עבודה אקולוגית וכמובן – הדרכה וליווי בכל הקשור לתחזוקת דק נכונה. זה הזמן להצטרף לאלפי משקי בית בישראל שכבר בחרו נכון, זה הזמן שלכם להרים את הפלאפון ולבחור יניר.

מהן שיטות העבודה של יניר חידושים בעץ?

שיטות העבודה כוללות טכניקות חדישות ופעולות מתקדמות שונות כגון:

 • עבודה עם מכונות ליטוש חדשניות המבצעות ליטוש יסודי בשיטת PST ללא אבק
 • ניקוי במכונות שטיפה ייעודיות לעץ
 • שימוש בחומרי ניקוי וגמר ידידותיים לסביבה מהטובים בארץ לחידושי עץ פנים וחוץ
 • צביעה עם שמנים ולכות עמידים לאורך שנים באיכות הגבוהה ביותר שיש המיובאים מאירופה, טורקיה, דרום אפריקה ואוסטרליה
 • צוות עבודה מקצועי שהוכשר לכל הפרויקטים
 • שמירה על סביבת עבודה נקייה ומסודרת