טיפול בפרקט עץ

פרקטי עץ הפכו בשנים האחרונות לפופולריים במיוחד וניתן לראות אותם במגוון רחב של בתים בישראל, יחד עם זאת מעבר לכל היתרונות העיצוביים והפונקציונאליים של הפרקט יש לדאוג לתחזוקת העץ בצורה נכונה וחכמה. לאחר מספר שנים אנו רואים לא מעט עיוותים, איבודי צבע ואפילו התנפחויות של פרקט עץ. אתם לבטח שואלים את עצמכם מה תוכלו לעשות – החלטנו לעשות לכם מעט סדר.

מדוע פרקט עץ נחשב כטרנד עיצובי מוביל?

פרקט עץ הפך בעשורים האחרונים לאחד מן השחקנים המובילים ביותר בעולם העיצוב, הלכה למעשה מדובר בבחירה הפופולרית ביותר במגוון רחב של מדינות. לא מעט אנשים רוצים לשלב בין תחושת החמימות של העץ, לבין יוקרה ועיצוביות – אין ספק כי פרקט העץ מצליח להעביר את המסר בצורה מעולה.

אנשים רבים נוטים לחשוב כי פרקט עץ דורש יחס מיוחד על מנת לשמור על החיוניות ועל הברק שלו, זוהי מחשבה מוטעית מן היסוד. אך יחד עם זאת ישנם לא מעט פעולות אשר תוכלו לבצע על אשר יעזרו לכם לתחזק את הפרקט בצורה נכונה, חכמה ויעילה.

טיפול בפרקט עץ

טיפול נכון בפרקטים – איך לעשות זאת נכון?

טיפול נכון בפרקטים כלל לצד שמירה על פרקט עץ בפרט איננה מלאכה קשה ודורשת מכם התייחסות למספר נקודות אשר יעזרו לכם לשמר ולתחזק בצורה נכונה את פרקט העץ שלכם. בין הפעולות השונות אנו רואים:

  • לבצע תחזוקה שוטפת לפרקט העץ – ככלל אנו נרצה לדאוג תמיד לתחזוקה שוטפת של פרקט העץ, כאשר אנחנו מדברים על תחזוקה שוטפת אנו מדברים על טאטוא, ניגוב ושאר הפעולות השונות עליהן אנו נדבר.
  • ניקוי הפרקט יחד עם חומרים ייעודיים – היפרדו מן כל חומרי הניקוי שהכרתם עד עכשיו, ניקוי פרקט עץ נעשה אך ורק עם חומרי ניקוי המותאמים לפרקטים מעץ. כמו כן אנו נמליץ לכם לברר עם בעל המקצוע אשר התקין את הפרקט בביתכם אילו חומרים יהיו המתאימים והטובים ביותר לניקוי הפרקט שלכם. כמו כן חשוב לדעת כי חומר ניקוי אשר יתאים לפרקט אחד לאו דווקא יתאים לשני – לכן אם יש ספק אין ספק.
  • בדקו את מידת ההתאמה של הפרקט לחלל שלכם – פרקטי עץ אינם מצליחים להתכתב בצורה חכמה ויעילה בחלל שלכם. פרקט עץ איננו מתאים לחללים רטובים ולחים לכן בדקו כי האזור בו אתם מעוניינים להניח את הפרקט בבית והאזור בו אתם גרים הינו מתאים לפרקט עץ.
  • אומרים "שלום" לספונג'ה – אם אחד המנהגים שלקחתם מהבית הוא "להטביע את הלכלוך" אנו שמחים ומצטערים באותה הנשימה לבשר לכם שתצטרכו להיפרד מן המנהג הזה. פרקטי עץ רגישים למים וכמויות גבוהות של מים ולחות עלולים לפגוע בצורה משמעותית באיכות העץ ואף לגרום לעץ להתנפחות ולפגיעה ממשית – לכן זה הזמן שלכם להגיד "שלום" לספונג'ה המסורתית.
  • זה הזמן להפסיק לגרור חפצים – פרקט עץ מסמל חמימות, יוקרתיות ומודרניות באותה הנשימה וכך אנו רוצים לשמר את זה. אנו ממליצים לכם להפסיק לגרור חפצים על גבי הפרקט על אחת כמה וכמה אם מדובר בחפצים כבדים מאחר והם עלולים לפגוע בעץ. כמו כן, עקבים ונעליים בעלי "מסמרים" לא רצויים גם הם – לכן אנו ממליצים לכם להסתובב איתם ככל הפחות בבית ולנעול אותם כאשר אתם מוכנים ליציאה.

מתי צריך לחדש פרקט?

פעלתם לפי כל הנקודות שרשמנו ואתם תוהים האם זה ימנע ממכם לחדש את הפרקט, התשובה היא לא. תחזוקה נכונה לצד טיפול נכון בפרקטים עוזר לכם לשמור על חיוניות הפרקט לפרק זמן ממושך יותר אך לא מונע את הרגע בו תצטרכו לחדש את הפרקט. כאשר אנחנו מדברים על עץ אנו מדברים על משאב אשר מתיישן עם הזמן וצובר בלאי.

אנו רואים כי פרקטי עץ אשר מטפלים בהם בצורה נכונה מצליחים "לשרוד" כ – 10 שנים, לאחר מכן אנו רואים לא מעט שריטות, דהייה של הצבע, קילופים ואפילו במקרים מסוימים חלקים שבורים, מתנדנדים ומנופחים בפרקט. רמת הפגיעה בעץ משתנה בהתאם לתחזוקה שלכם לאורך השנים.

אנו ממליצים כל 10 שנים להזמין בעל מקצוע אשר ידע לגשת בצורה נכונה אל הפרקט שלכם ולפעול לשם חידוש הפרקט.

מהי החשיבות בעבודה עם חברה המתמחה במלאכה?

ניתן למצוא לא מעט חברות ובעלי מקצוע אשר מספקים שירותי תחזוקת פרקטים לצד חידוש, הסרה והחלפת פרקטים יחד עם זאת אנו מפצירים בכם לעבוד אך ורק עם חברה המתמחה במלאכה. כאשר אנחנו עובדים עם חברה בעלת ניסיון ומוניטין בתחום אנו יכולים להיות רגועים ולדעת כי פרקט העץ שלנו יקבל את הטיפול הטוב ביותר, כמו כן אנו נקבל מספר טיפים אשר יעזרו לנו לשמור לאורך זמן על הפרקט שלנו. עבודה עם חברה ללא ניסיון ומוניטין במלאכה עלולה לגזול מכם לא מעט זמן, כסף, משאבים ובמקרים מסוימים גם עוגמת נפש אשר ממנה הייתם רוצים להימנע כבר מבעוד מועד.

מדוע מומלץ לבצע טיפול בפרקט עץ עם יניר חידושים בעץ?

טיפול בפרקט עץ היא מלאכה שצריך להשאיר לאנשי מקצוע. יניר הינו בן קיבוץ ואב לארבעה ילדים מקסימים אשר החל את דרכו בעולמות העץ בתחילת שנות ה – 2000. באותה העת עולם העץ איננו היה מפותח בישראל כלל והחליט יניר להרים את הכפפה ולתת מעטפת מלאה בעולמות העץ בישראל.

כתוצאה מכך יניר עבד ללא הפסקה על מנת למצוא ולהכניס פתרונות איכותיים ולהציב את העץ בקדמת הבמה. כיום יניר חידושים בעץ הפך לבחירתם הטבעית של אלפי לקוחות ברחבי הארץ ונהפך עד מהרה לשם נרדף לעבודות עץ.

אמרתם טיפול בפרקט עץ – אמרתם יניר.