חידוש דק

דק בחצר הוא אחד הפריטים האהובים עלינו אפשר להגיד שהוא מוסיף ומשדרג לא מעט את חלל הגינה, הוא אסתטי במיוחד, נוח מאוד במגע עם כף הרגל ואף עוזר לנו לשדר תחושה של חמימות ויוקרתיות בחצר – כמו כל חומר הגלם הנתון לשינויי אקלים קיצוניים כך גם הדק מוצא את עצמנו מאבד מהברק הטבעי שלו ונשחק, לכן יש צורך בתחזוקה כל פרק זמן. אם הגעתם לכאן סימן שאתם מעוניינים לחדש את הדק שלכם כאשר אנחנו מדברים על חידוש דק אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש. מתי מומלץ לערוך חידוש דקים, איך לעשות זאת ועם מי ומה הם המחירים – החלטנו לעשות לכם סדר לכל השאלות.

כל כמה זמן מומלץ לערוך חידוש דקים?

כאשר אנחנו מדברים על זמן מומלץ לחידוש דק אנו לא מדברים על זמן ספציפי אלא על מסגרת זמנים הגיונית בה אנו מתחילים לראות את הדק מעט מאבד מיופיו ומהברק שלו, לרוב אנו ממליצים לערוך חידוש דק בתקופה של בין שנה לשנתיים כאשר בין המשתנים אנו רואים: מצב הדק, החומר ממנו הדק עשוי, טיפול אחרון והאם ישנם בעיות אחרות – רטיבות, לחות, עובש ועוד.

האם כדאי לבצע חידוש דק בגישת עשה זה בעצמך?

לא מעט אנשים תוהים האם אפשר לעשות חידוש דק לבד ללא שום בעל מקצוע, למעשה ניתן לעשות כמעט הכל ללא התערבות של בעל מקצוע יחד עם זאת אנו לא מדברים על הליך כדאי במיוחד. חידוש ו/או תיקון דק בצורה רשלנית וללא שום ניסיון וידע בתחום עלול להוביל לבזבוז רב של זמן, משאבים, כסף ואפילו להרוס את דק העץ שלכם בצורה בלתי הפיכה. לכן, ההמלצה שלנו היא להזמין בעל מקצוע אשר יעזור לכם לחדש את הדק בצורה מקצועית תוך כדי ליווי והדרכה על שמירה נכונה של הדק.

חידוש דק

מה העלות לחידוש דק עץ?

כאשר אנחנו מדברים על מחיר של חידוש דק עץ אנו רואים סקאלת מחירים די רחבה, אם אנחנו מדברים על חידוש דק רגיל אשר כולל ליטוש, ניקוי יסודי ושימון דקים אנו נדבר על מחיר של בין 35-50 ₪ למ"ר. יחד עם זאת לא מעט מן הפעמים אנו נצטרך עבודת חידוש מאסיבית ומורכבת הרבה יותר אשר במהלכה נצטרך להוריד את שכבת הצבע של הדק, לשטוף ורק לאחר מכן להתחיל את התהליך אותו אנו עושים בחידוש דק עץ רגיל – מחיר של חידוש זה יעלה לנו כ – 80-100 ₪ למ"ר.

כמו כן אנו רואים מספר גורמים אשר משפיעים בצורה ישירה על מחירו של חידוש דק ועל שיטת הטיפול ההכרחית:

  • מצבו הנוכחי של הדק – אם הדק שלכם נמצא במצב טוב סביר להניח שתצטרכו חידוש דק עץ רגיל ללא הורדת שכבת הצבע של העץ, יחד עם זאת אם הדק יצטרך חידוש מאסיבי יותר אין מי הנמנע כי המחיר יזנק ויעלה לכם קצת יותר.
  • ברגים – כחלק מן טיפול בדק יעבור בעל מקצוע המתמחה בדקים על כל הברגים ויחזק אותם, לעיתים אחרי מספר רב של שנים ללא החלפת הברגים יהיה צורך בהחלפתם מאחר והם מתיישנים, מתבלים וחיזוקם כבר לא יעשה את העבודה כמו שצריך במקרה כזה תצטרכו להחליף את הברגים – מה שמשפיע גם הוא על מחיר חידוש דק.
  • גודל הדק – כאשר אנחנו יורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי חידוש ושימון דק מתומחרים ונעשים על גבי הצעת מחיר למ"ר. מאחר והצעה מתומחרת בצורה כזו אנו מגלים כי ככל שהדק גדול יותר כך גם המחיר למטר רבוע יפחת.

איך ניתן לשמר את הדק לאחר חידוש?

החלטתם להרים את הכפפה ולחדש את הדק שלכם אחת השאלות החשובות ביותר שלרוב לא נשאלת היא איך ניתן לשמר את המצב הקיים וליהנות מחידוש הדק לטווח ארוך. אם יורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי דרך שימוש נכון והולם אנו יכולים לשמור על חידוש הדק לאורך טווח ארוך. דק עץ מטבעו לא מגיב בצורה כל כך טובה למים, על עצמנו אנו יכולים לשלוט אך על הגשם שמגיע מספר פעמים בשנה זה כבר לא בשליטתנו, אנו ממליצים לכם לחשוב על פתרון הצללה ו/או פרגולה ייעודית לפחות על חלקים נבחרים מהדק. באותה הנשימה אנו ממליצים לאוהבי הניקיון בינינו לא לנקות את הדק עם מים ולעשות זאת עם מטאטא בלבד.

למה מומלץ לבחור בחברת יניר?

אם הגעתם לפה אין מי הנמנע כי בסוף המאמר אתם תרימו את הפלאפון שלכם ותחייגו אל בעל מקצוע המתמחה בחידוש דק עץ, יחד עם זאת חסכנו לכם את כל החיפושים מאחר והגעתם בדיוק למקום הנכון עבורכם. יניר מתמחה למעלה מ – 2 עשורים בחידוש דקי עץ והפך לבחירה הטבעית של מאות אלפי בתים בישראל. אנו מזמינים אתכם ליהנות משירות איכותי לצד מקצועיות ללא פשרות – בוחרים נכון, בוחרים יניר.

שיטות העבודה של יניר חידושים בעץ כוללות טכניקות חדישות ופעולות מתקדמות שונות כגון:

  • עבודה עם מכונות ליטוש חדשניות המבצעות ליטוש יסודי בשיטת PST ללא אבק
  • ניקוי במכונות שטיפה ייעודיות לעץ
  • שימוש בחומרי ניקוי וגמר ידידותיים לסביבה מהטובים בארץ לחידושי עץ פנים וחוץ
  • צביעה עם שמנים ולכות עמידים לאורך שנים באיכות הגבוהה ביותר שיש המיובאים מאירופה, טורקיה, דרום אפריקה ואוסטרליה
  • צוות עבודה מקצועי שהוכשר לכל הפרויקטים
  • שמירה על סביבת עבודה נקייה ומסודרת